Niesprawiedliwe alimenty? Jak sobie z nimi radzić?

Alimenty to słowo budzące wiele emocji przede wszystkim wśród rodziców dziecka. Może je płacić zarówno ojciec, jak i matka, które ze znanych sobie powodów zdecydowali się rozwieść. Sądy zawsze dbają o dobro dziecka i przydzielają prawo do opieki temu rodzicowi, który najlepiej wpłynie na jego wychowanie. Niemniej jednak zdarzają się przypadki, w których na rodzica pozbawionego pełnej opieki nakładane są wówczas niesprawiedliwe alimenty.

Dobry prawnik od alimentów

prawnikCzym one są i jak sobie z nimi poradzić? Wysokość opłat, jakie musi płacić jeden z rodziców, ustalane są przez sąd na podstawie uzyskiwanego wynagrodzenia, ogólnych możliwości finansowych oraz sytuacji rodzinnej panującej w domu. Uwzględnia się również przede wszystkim potrzeby dziecka na jego obecny wiek. Są przypadki, w których dwie osoby w podobnej sytuacji mają zupełnie różną wysokość alimentów — pierwsza z nich płaci kilkaset złotych miesięcznie, a druga kilka tysięcy. Czym to jest spowodowane? Znaczenie ma tu między innymi sposób poprowadzenia sprawy sądowej o przyznanie alimentów. Brak odpowiedniego wsparcia doświadczonego prawnika może mieć kluczowe znaczenie w ustalaniu alimentów. Polecany prawnik od alimentów z Gdyni doskonale radzi sobie z sytuacjami, w których dochodzi do ubiegania się o nałożenie niesprawiedliwych opłat. Ekspert bada faktyczne potrzeby rodziny oraz dokładnie analizuje możliwości swojego klienta. Fachowe poprowadzenie sprawy sądowej w sposób uporządkowany i przejrzysty dla sędziego przynosi rezultaty i w konsekwencji może obniżyć wysokość alimentów. Ich wysokość nie jest jednak jedynym problemem.

prawnikZdarzają się sytuacje, w których osoba płacąca nie jest rodzicem dziecka lub z innych przyczyn nie musi płacić alimentów, lecz nie do końca zna swoje prawa. Wówczas adwokat przygotuje niezbędne dokumenty, które przedstawi swojemu klientowi, aby upewnić go w swoich prawach. W razie konieczności skieruje sprawę do sądu, gdzie prawnie zostaną potwierdzone przekazane informacje. Uwolni to osobę od konieczności płacenia niesprawiedliwych alimentów. Wiele osób nie docieka swoich praw i obowiązków, co w konsekwencji przekłada się na to, że płacą wysokie opłaty za coś, za co nie muszą.

Niekiedy pieniądze przekazywane z alimentów nie służą dobru dziecka, a jedynie pobierane są przez rodzica na własny użytek. To również jest powód, dla którego warto walczyć o swoje. Wszystkie możliwości zmniejszenia wysokości alimentów lub ich całkowitego zniesienia przedstawi doświadczony prawnik, najlepiej taki, który specjalizuje się właśnie w alimentach.

Źródło: https://www.adwokat-mickiewicz.com