Najlepsze kasy fiskalne dla adwokatów

Według artykułu 111. ustawy o podatku od towarów i usług, wszyscy podatnicy prowadzący sprzedaż produktów i usług osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej oraz rolnikom ryczałtowym, są zobowiązani do prowadzenia ewidencji sprzedaży za pomocą kas fiskalnych. Z tego obowiązku zwolnieni są przedsiębiorcy, których obrót roczny nie przekracza 20 tysięcy złotych, a także firmy sprzedające towary i usługi wyłącznie organom, firmom i organizacjom administracji samorządowej oraz państwowej.

Kasy fiskalne mobilne

kasy fiskalne dla adwokatówW roku 2020 pojawił się projekt, który nakazuje wymianę zwykłych kas na kasy online. Początkowo obowiązek ten dotyczył wyłącznie przedsiębiorstwa oferujące sprzedaż benzyny, oleju napędowego oraz gazu do silników spalinowych, a także firmy zajmujące się naprawą pojazdów. Na początku roku 2021 obowiązek ten zaczął obejmować również stacjonarne firmy gastronomiczne, niektóre hotele oraz przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą węgla. W lipcu tego roku zobowiązane do wymiany kas stacjonarnych na kasy online były przedsiębiorstwa, takie jak: zakłady fryzjerskie, lekarze, prawnicy oraz przedsiębiorstwa zajmujące się poprawą kondycji fizycznej. Według planów, od 2023 roku wszystkie kasy fiskalne stacjonarne zostaną wymienione na kasy online. Jest to zmiana zdecydowanie na lepsze, ponieważ korzystanie z kasy online jest dużo wygodniejsze i przyjemniejsze niż z kasy tradycyjnej. Ogromnym atutem tej zmiany jest fakt, że podatnicy będą mogli ubiegać się o przyznanie 90 % dofinansowania na kasę fiskalną. W ofercie firm zajmujących się serwisem i sprzedażą kas fiskalnych, można znaleźć dobrej jakości, nowoczesne kasy fiskalne online.

kasy fiskalne dla adwokatówWybór najlepszego modelu zależy w dużej mierze od typu przedsiębiorstwa, w którym kasa ma być wykorzystywana. Najbardziej polecane kasy fiskalne dla adwokatów będą się z reguły znacznie różniły od kas, które można znaleźć np. w sklepach spożywczych. Osoba zajmująca się usługami prawnymi, jak np. adwokat, oprócz pracy we własnym biurze, niekiedy musi również dojechać do klientów. Z tego powodu najlepszym wyborem dla adwokata będzie kasa mobilna. Urządzenie to musi być przede wszystkim lekkie, aby jego transport nie stanowił problemu. Najlepszym wyborem będzie niewielkie, dość płaskie urządzenie, wyglądem przypominające smartfon lub tablet. Kieszonkowa kasa fiskalna online z powodzeniem zmieści się w eleganckiej aktówce lub neseserze, co jest nie tylko bardzo wygodną funkcją, ale również pozwala na zachowanie eleganckiego i profesjonalnego wyglądu. Dla osób mobilnych, dojeżdżających do klientów, szczególnie godne polecenia są kieszonkowe wersje kas fiskalnych online. Te urządzenia są nie tylko wygodne w transporcie, ale również posiadają bardzo łatwy w obsłudze i prosty interfejs.

Decydując się na kasę fiskalną niewielkich rozmiarów, nie należy się martwić o okrojenie dostępnych funkcji. W urządzeniu wielkości smartfona można znaleźć wiele niezbędnych opcji, takich jak możliwość płatności zbliżeniowych, drukarka, kalendarz, a nawet możliwość sprawdzenia stanu urządzenia i automatycznie przypomnienia o sezonowym serwisowaniu kasy.