Jakie są rodzaje pożyczek?

Badania jasno pokazują, że wielu Polaków nie posiada żadnych oszczędności lub ma je niewielkie, często ma problem z nagłymi większymi wydatkami np. podczas choroby, a także ma niską zdolność kredytową. Wtedy nie czują się oni bezpieczni finansowo, nie mają szansy na kredyt bankowy, a kiedy przykładowo ich telewizor się zepsuje i muszą kupić nową to musza na niego wydać wszystkie oszczędności lub długo odkładać gotówkę na inną rzecz.

Czasem jednak pieniądze są potrzebne od zaraz

pożyczki pod zastaw nieruchomości na terenie krakowaBez telewizora można żyć, ale lodówka czy kuchenka to sprzęty codziennego użytku. Niektórzy do pracy nie dojadą bez auta. Zdarza się tak że zachorujemy, a leki czy terapie przekraczają nasze możliwości finansowe. Co wtedy? Rozwiązaniem mogą być pożyczki w różnych instytucjach pozabankowych. Dostaje się je szybko, nawet od ręki, można liczyć nawet na kilkanaście tysięcy złotych na koncie. Jakie wyróżniamy rodzaje pożyczek? Można podzielić je ze względu na sposób zabezpieczenia w razie braku spłaty. Mogą to być pożyczki pod zastaw nieruchomości na terenie Krakowa, pożyczki ubezpieczone lub żyrowanie. W przypadku tej pierwszej zabezpieczeniem jest nasz dom, mieszkanie, czy inna nieruchomość – ważne że jest cenna. Wtedy otrzyma się pozyczkę w wysokości wartości nieruchomości. Jeśli jej nie spłacimy to stracimy dom. Inna opcja to żyrowanie kredytów.

pożyczka pod nieruchomość Poza nami pod pożyczką podpisuje się druga osoba np. siostra czy przyjaciółka. Dzięki temu mamy większą zdolność pozyczkową, jednak w razie problemów ta osoba także może zostać pociągnięta do odpowiedzialności. Nowością są pożyczki ubezpieczane. Głównie są proponowane przez banki, ale nie tylko. Do kredytu dokłada się kwotę ubezpieczenia. W razie braku spłaty bank weźmie sobie te pieniądze w zastaw, a jeśli wszystko będzie ok., to nic się nie dzieje. Pożyczki można podzielić też na te brane stacjonarnie oraz pożyczki online. Pierwsza opcja jest dobra, bo można porozmawiać sobie z doradcą, dopytać o warunki spłaty, czy przeczytać sobie wstępną umowę i dopiero potem decydować się na pożyczkę.

Jednak nie zawsze firma pożyczkowa jest blisko nas. Stąd są pożyczki online. Wszytsko załatwia się przez Internet. Jednak zwykle nie ma możliwości pogadania z doradcą i z góry musimy podawać nasze dane do wyliczenia pożyczki. Warto wspomnieć że istnieją też pożyczki społecznościowe, prywatne, pożyczki od ręki na dowód bez sprawdzania BIK-u i historii kredytowej, czy też pozyczki ratalne. Grunt by umowa na wzięcie kredytu była dobrze skonstruowana, korzystnie dla nas – tak by nie płacić ogromnych odsetek.