Jak uzyskać wysokie odszkodowania za błędy medyczne?

Zdrowie jest niezwykle cennym dobrem, o które staramy się należycie dbać. Z tego powodu umawiamy się na wizyty do różnych specjalistów, gdy tylko pojawią się problemy zdrowotne. Wielu z nas stara się też okresowo robić podstawowe badania, które mają zweryfikować ogólną kondycję naszego organizmu.

Odszkodowania dla każdego pacjenta

odszkodowania za błędy medyczneWiele zależy wówczas od personelu medycznego. Lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni powinni posiadać należytą wiedzę i doświadczenie. Ważne jest też to, by byli uprzejmi i życzliwi. Wielu będzie bowiem unikało wybitnego specjalisty, który będzie jednak opryskliwy i niemiły. Niestety nie każdy lekarz czy pielęgniarka, na których trafimy będą wystarczająco kompetentni. Każdemu zdarza się też gorszy dzień. Zmęczenie i stres również robią swoje. Wszystkie te czynniki mogą doprowadzić do wydania błędnej diagnozy lub podania niewłaściwych leków. Szczególnie poważne skutki może nieść za sobą błąd podczas operacji. W takich przypadkach mamy do czynienia z błędami medycznymi. Są one wywołane przez działanie lub zaniechanie członków personelu medycznego, które stanowi naruszenie standardów ich obowiązujących podczas świadczenia usług medycznych. Istotne jest w takim przypadku samo narażenie pacjenta na uszczerbek zdrowia lub utratę życia.

odszkodowania za błędy medyczneSkutek w takiej postaci nie musi wystąpić. Warto mieć na uwadze, że wysokie odszkodowania za błędy medyczne należą się wszystkim poszkodowanym pacjentom. Niestety wielu z nich nie walczy o swoje prawa. Część z nich zwyczajnie nie wie, jak się za to zabrać. Warto zwrócić się wówczas o pomoc do profesjonalnej kancelarii adwokackiej lub radcowskiej. Jej pracownicy chętnie posłużą nam radą i odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości. Po zapoznaniu się z dokumentami oszacują też wysokość odszkodowania, o jakie będziemy się ubiegać, oraz określą nasze szanse na wygraną. Na wysokość odszkodowania mają wpływ wszelkie koszty, jakie ponieśliśmy w wyniku błędu medycznego. Możemy zaliczyć do nich wszelkie badania oraz wizyty u specjalistów, rehabilitację oraz leki. Jeśli musieliśmy zakupić odpowiedni sprzęt medyczny, który miał zapewnić nam normalne funkcjonowanie lub poprawę stanu zdrowia, to również powinniśmy otrzymać zwrot tych środków. Inną formą rekompensaty jest zadośćuczynienie za doznane przez nas cierpienie.

Nie ma ono bezpośredniego wpływu z stratami finansowymi, które ponieśliśmy. Bardziej dotyczy ono utraty naszego komfortu, stresu i innych przeżyć psychicznych, będących następstwem błędu lekarskiego. Jeśli utraciliśmy zdolność do pracy, to możemy też wnioskować o rentę.