Jak uzyskać porady prawne w sprawach rozwodowych?

Rozwód to decyzja ostateczna, którą podejmuje się, gdy nastąpi całkowity rozpad pożycia małżeńskiego. Przeprowadzenie procedury rozwodowej jest niezwykle stresującym przeżyciem dla obu stron. Warto wybrać odpowiednią kancelarię adwokacką, dzięki której zostanie ona przeprowadzona szybko, skutecznie i możliwie jak najmniejszym kosztem emocjonalnym. Procedura rozwodu nie musi być skomplikowana, jeśli uda się uzyskać wsparcie od kancelarii prawniczej, która odpowie na wszystkie pytania.

Porady prawne w sprawach rozwodowych — jak szukać wsparcia?

Porady prawne o rozwodyPytań przed przystąpieniem do postępowania jest dużo — pytanie o alimenty, o podział majątku, opiekę nad dziećmi, o orzekanie o winie, powoływanie świadków i o prawomocność wyroków w sądzie. Te wszystkie aspekty są bardzo stresujące i potrzebna jest osoba, która przeprowadzi  przez procedurę rozwodową od początku do końca. Istnieją organizacje udzielające porad prawnych związanych z rozwodem pro bono. Warto zadać im nurtujące pytania przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jeśli jednak ona zapadnie należy liczyć się z kosztami postępowania sądowego (najczęściej jest to stała opłata w wysokości 600 złotych), a także kosztami wynagrodzenia dla reprezentującej kancelarii prawniczej. Te najczęściej wynoszą od trzech tysięcy w górę. W Warszawie trzeba liczyć się z wyższymi opłatami, szczególnie jeśli rozwód ma nastąpić z orzekaniem o winie. Jak znaleźć najlepszą kancelarię, która ma w swojej ofercie porady prawne w sprawach rozwodowych Warszawa posiada olbrzymi wybór takich kancelarii, dlatego ciężej tu podjąć odpowiedni wybór. Przede wszystkim warto kierować się statystykami ich działania i wynająć prawników, którzy mają za sobą dużą liczbę wygranych spraw.

Porady prawne o rozwodyDość często rozprawa rozwodowa toczy się o niemalże o wszystko, co dla strony jest ważne — opiekę nad dziećmi, majątek, a nawet godność. Jeśli partner bądź partnerka zawinili, należy to odpowiednio udowodnić w sądzie. Profesjonalny obrońca jest w stanie poprowadzić klienta tak, by ten przygotował dobry materiał dowodowy, bądź przygotował odpowiednią linię obrony. Podczas rozprawy zawsze będą pojawiać się błędy, które strona przeciwna wykorzysta na swoją korzyść. Chodzi jednak o to, by tych było możliwie jak najmniej. Postępowanie sądowe w przypadku różnych niejasności może toczyć się bardzo długo, przez co rosną opłaty sądowe. Profesjonalny adwokat będzie wiedział, jak poprowadzić możliwie jak najkrótsze postępowanie. Rozprawa rozwodowa kończy się najczęściej wytyczeniem kolejnego procesu — o podział majątku. Należy więc liczyć się z tym, że prawnicy będą towarzyszyć nam przez dłuższy czas.

Przy wyborze odpowiedniego doradcy można kierować się opiniami znajomych, którzy mają za sobą podobne przeżycia, ocenami wystawianymi w internecie, a nawet specjalnymi rankingami kancelarii prawnych. Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty, można zyskać pewność, że wybór padł na specjalistę. Wybór odpowiedniego adwokata jest niezwykle istotny, bo ma wpływ nawet na to jak dalej będzie toczyło się nasze życie. Mówi się, że prawda zawsze obroni się sama, ale jednak w świetle prawa, tej prawdzie należałoby jednak pomóc zaistnieć.