Jak szybko i sprawnie założyć spółkę?

Prawo stanowi dla wielu z nas czarną magię – to dlatego, że akty i ustawy są z reguły sformułowane dość niezrozumiale, ponadto nawet jedno słowo może czasami całkowicie zmieniać przekaz… To sprawia, że osoby, które decydują się na założenie własnej spółki osobowej, często nie wiedzą, za co się zabrać.

Zakładanie spółek i właściwe umowy

zakładanie spółekPo określeniu rodzaju spółki – czy to będzie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, jawna, partnerska, akcyjna, komandytowa czy komandytowo-akcyjna – pora na sprawne zakładanie spółek we Wrocławiu. Korzystając z usług profesjonalistów, szybko i bezproblemowo przebrniemy przez wszystkie formalności, które stają nam na drodze podczas rejestracji spółki. Profesjonalne wsparcie obejmuje przede wszystkim sporządzenie umowy, która będzie miała wartość prawną – w zależności od rodzaju spółki, jej treść może wyglądać inaczej. Różna może być także forma – na przykład, jeśli chodzi o spółki komandytowe, tutaj rolę umowy odgrywa akt notarialny. Sprawne zakładanie spółek we Wrocławiu obejmuje więc sporządzenie odpowiedniej umowy wraz z jej odpisami (każdy członek zarządu powstałej spółki powinien posiadać własny egzemplarz umowy podpisanej przez wszystkich wspólników). Umowa powinna być dołączona do wniosku o wpis do KRS – w załącznikach powinien znaleźć się także dowód opłaty sądowej oraz opłaty za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

zakładanie spółekPamiętajmy o dołączeniu dokumentu, w którym wymienimy nazwiska wszystkich członków zarządu spółki, a także o dołączeniu oświadczenia o wkładach poszczególnych osób. Jeżeli nie chcemy dostarczać do sądu oryginałów tych dokumentów, postarajmy się o urzędowe poświadczenie sporządzonych kopii. One również zostaną bez problemu przyjęte przez sąd rejestrowy. Dawniej, oprócz wniosku o wpis do KRS, musieliśmy wypełniać także wnioski dla urzędu skarbowego, o przyznanie numeru NIP. Dziś nie jest to już potrzebny krok, gdyż dokumenty dostarczone do sądu rejestrowego są automatycznie przesyłane do danego urzędu skarbowego – dzięki temu może odbyć się natychmiastowe przyznanie numeru NIP oraz REGONu. W dodatku, dzisiejsze możliwości technologiczne sprawiają, że nie musimy dostarczać wniosku o wpis do KRS osobiście – możemy dokonać tego drogą elektroniczną, jeżeli wszystkie niezbędne dokumenty zostały poświadczone naszym kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Sprawne zakładanie spółek we Wrocławiu obejmuje nie tylko rejestrację w polskim systemie. Niektóre firmy oferują także rejestrację spółek z ograniczoną odpowiedzialnością w Bułgarii czy Czechach.