Co można zyskać dzięki pełnej obsłudze księgowej?

W ramach profesjonalnej obsługi księgowej można liczyć na szereg usług związanych z księgowością, płacami, kadrami, finansami firmy oraz kwestiami prawnymi i projektowymi. Zewnętrzne biura księgowe to rozwiązanie nie tylko dla JDG i małych firm, ale też dużych korporacji – zapewniają one większą elastyczność działania i rzetelne podejście.

Jak znaleźć najlepszą obsługę księgową firm?

Obliczenia na kartceKonieczna jest bowiem znajomość nieustannie zmieniających się przepisów prawa podatkowego, a także wdrażanie przepisów wynikających z nowelizacji kodeksu pracy. W ramach obsługi księgowej można spodziewać się nie tylko prowadzenia KRiP, ale też wsparcia w szeregu spraw administracyjnych. Możliwe jest prowadzenie wirtualnego biura, czyli obsługa klientów, odbieranie telefonów, poczty i udostępnianie adresu. W ramach obsługi projektowej można spodziewać się pomocy w szukaniu finansowania dla nowych inwestycji i przedsięwzięć. Realizacja projektu wymaga jego uprzedniego budżetowania, a więc rozpisania kosztów oraz potencjalnych zysków. Prowadzony może być także bieżący nadzór księgowy nad realizacją projektu inwestycyjnego. Biuro księgowe jest w stanie przygotować szereg wniosków związanych z płatnościami w ramach finansowanego projektu. W związku z taką kwestią jak najlepsza obsługa księgowa firm Katowice ściągają klientów z całego województwa – na Śląsku działa ponad 340 tysięcy przedsiębiorstw, z czego 11% w stolicy regionu.

Stół z krzesłamiKatowickie biura księgowe oferują usługi z zakresu przygotowania i analizy sprawozdań finansowych. Można liczyć na regularne raporty, które pozwalają zorientować się w kondycji finansowej przedsiębiorstwa. W ramach świadczonych na Śląsku usług można zlecić analizę ryzyka związanego z nową inwestycją i zmianą sytuacji rynkowej. Działy prawne biur księgowych pomagają konstruować umowy z kontrahentami, analizują ich opłacalność oraz zgodność pod względem finansowym i prawnym. W ramach kompleksowej obsługi księgowej dba się także o dotrzymywanie terminów badań lekarskich oraz szkoleń BHP dla wszystkich zatrudnionych pracowników. Każdy przedsiębiorca musi cyklicznie rozliczać się z Urzędem Skarbowym – biuro księgowe jest w stanie przeprowadzić tą procedurę w sposób kompletny, a także reprezentować przedsiębiorstwo podczas wszelkich interakcji z organem administracji celno-skarbowej.

W kontrolowaniu firmy przydaje się także prowadzenie ewidencji środków stałych. Wszelkie płatności podatkowe muszą być realizowane terminowo. Dokumentacja dla Urzędu Skarbowego musi zostać sporządzona według wytycznych i w zgodzie z obowiązującymi przepisami fiskalnymi.